FloorpanLogo

Laminat Parkenin Özellikleri

Laminat Parkenin Özellikleri
Laminat Parkenin Özellikleri

En çok tercih edilen zemin kaplama tasarımlarından biri olan laminat parkeler sundukları avantajlar sayesinde çok daha konforlu bir kullanım özelliği sergiliyor. Artık daha çok bilinen laminat parkenin özellikleri arasında en önemlisi doğaya olan katkısıdır. Çünkü ahşap artıklarının özel bir ısı ve sıkıştırma yöntemi uygulanması ile elde edilen parkeler için ağaç kesilmiyor. Diğer zemin kaplama modellerine nazaran doğaya katkısı olan bir malzeme olduğunu belirtebiliriz.

Aynı zamanda bu parke modelleri kolay uygulanabilme özelliği de sergiliyor. Kısa sürede monte edilen ve hemen sonrasında da kullanıma hazır olan modeller kusursuz bir zemin görünümü elde edilmesini sağlayabiliyor. Son derece geniş bir model ve renk seçeneği sunmasını unutmamak lazım. Çok sayıda farklı model arasında her türlü dekorasyon stiline uygun pek çok model mevcut.

Laminat Parkelerin Avantajları Neler?

Neme ve ısıya dayanıklı olmaları da kullanım avantajları arasında yer alıyor. Leke tutmayan bu parkelerin sadece nemli bir bezle silinmesi kolaylıkla temizlenebilmesi için yeterli olabiliyor. Ayrıca açık renk modellerin tercih edilmesi durumunda tozlanmaya karşı da avantajlı bir kullanım şansı sunacaktır.

Bu modeller sistre ya da cilalama ile eskidiğinde de yeniden yeni bir görünüm alabiliyor. Çok yıpranan bölgelere uygulanabilen bu özel işlemler sayesinde yıllarca kullanılabilen laminat parkeler zaten kolay yıpranmadığından her açıdan problemsiz bir kullanım şansı sunuyor. Hafif darbelere karşı da dayanıklı olduklarını belirtmek lazım.

Parkelerin kalitesine göre çeşitli kod numaraları içerdiğini de belirtmek lazım. Bu rakamlar yükseldikçe parkenin kalitesi de artıyor. Elbette tercih yaparken olabildiğince üst düzey kalite sunan ürünlere yönelmek gerekiyor. Kaan parke olarak sizlere en kaliteli parke modellerini en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Sitemiz üzerinden tüm modellere kolaylıkla göz atabilirsiniz.