FloorpanLogo

Laminat Parke Modelleri

Laminat Parke Modelleri
Laminat Parke Modelleri

Mekanların daha temiz ve daha şık görünmesini sağlayan, kullanım yönünden de çeşitli avantajlar sunan laminat parke modelleri son yıllarda fiyatlarının makul seviyeye gelmesiyle de gündemde! Bu ürünler ilerleyen teknoloji sayesinde daha kaliteli ve daha uzun ömürlü olacak şekilde imal edilmeye başlandı. Haliyle zemin döşeme ürünleri olarak tercihini bu ürünlerden yana kullananların sayısı da arttı.

Aslında pek çok zemin döşeme yöntemi ile kıyaslandığında laminat parke modelleri çok daha avantajlı bir kullanım sunabiliyor. Örneğin temizliğinin kolaylıkla yapıldığından söz etmek lazım. Özellikle kalite düzeyi yüksek bir markanın ürünü seçildiğinde sadece silinmesi üzerindeki tüm kirlerden arınması için yeterli olabiliyor. Ayrıca artık leke tutmayan parke modellerini üreten firmalar da mevcut.

Laminat Parke Modelleri ve Avantajları

Çocuk sahibi olanlar ya da evcil hayvan besleyenler için hijyenik zemin temizliği büyük önem taşıyor. Bu nedenle laminat parke özellikle bu aileler için ideal bir seçenek haline geliyor. Mobilya ayaklarının çizmediği parke çeşitlerinin de mevcut olduğunu belirtebiliriz. Tercihinizi bu modellerden yana kullandığınızda istediğiniz zaman mobilyalarınızın yerini değiştirebileceksiniz.

Modellere göz atarken rengini de dikkatli bir şekilde seçmenizde fayda var. Açık renkler dar alanlar için harika bir tercih olabilir. Koyu tonlar ise daha çok işyerleri ve çok geniş alanlar için ideal olabiliyor. Artık renk ve desen bakımından ciddi bir çeşitlilik söz konusu ve hemen her zevke uygun bir desen veya renk tonu bulmak da haliyle mümkün hale geldi.

Ahşap görünümü son dönemde daha fazla ön plana çıkıyor. Ahşap görünümünün yoğun bir şekilde kullanıldığı parkeler mekanlarda daha sıcak bir atmosfer kazandırıyor. Bu yönüyle evlerde sık kullanılan parke tonlarından ve desenlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.