FloorpanLogo

Laminat Parke Fiyatları

Laminat Parke Fiyatları
Laminat Parke Fiyatları

Artık mekanların daha kullanışlı bir form kazanması için çok sayıda kişi rotasını laminat parke modellerine çeviriyor. Bu tasarımlar uzun yıllar sorunsuz bir kullanım imkanı sunması, temizliğinin kolaylıkla yapılabilmesi gibi pek çok avantaj sunuyor. Aynı zamanda desen ve renk seçeneklerinin de son derece geniş bir seçenek yelpazesine kavuştuğunu belirtmek lazım. Peki, laminat parke fiyatları nedir ve fiyatlar neden bu kadar değişken?

Öncelikle net bir fiyat belirtmenin yanıltıcı olduğunu söyleyelim. Çünkü her zemin kaplama malzemelerinde olduğu gibi laminat parkelerde de çok farklı kalitelerde ürünler bulabilirsiniz. Piyasada her kalitede parke modelleri mevcut ve haliyle ürünlerin fiyatları da bir hayli farklı!

Laminat Parke Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Öncelikle üretim aşamasında kullanılan malzemelerin de fiyat noktasında etkileyici bir unsur olduğunu belirtmek gerekiyor. Örneğin 1 metreküpte kaç kg HDF malzeme kullanıldığı, parkenin kullanım ömrü ve kalitesinde belirleyici bir unsurdur. Dolayısıyla ürünün fiyatında da etkileyici bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Çeşitli ISO kalite belgelerine sahip olup olmadıkları da etkileyici bir diğer unsur!

21. sınıf bir laminat parke ile 31. Sınıf bir parke modelinin aynı fiyata satışa sunulmasını beklemeyin. Elbette tercih edilen parkenin fiyatı bu unsurlara göre değişkenlik gösterir. Desenler ise genellikle fiyatta belirleyici bir unsur olmuyor. Aynı kalitede ve aynı markanın üretimi olan farklı desenlerde parke çeşitleri için benzer ya da aynı fiyatlar talep edilecektir.

Önemli olan kalite beklentinizi karşılayan bir laminat parke modelini seçmeniz olacak. Bu sayede uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan zemin kaplama ürünlerini kullanabilirsiniz. Kaan Parke olarak sizlere son derece zengin bir model seçeneği yelpazesi sunuyoruz. Her bütçeye uygun ürün seçeneklerini internet sitemizden de inceleyebilirsiniz.