FloorpanLogo

Laminat Parke Döşeme

Laminat Parke Döşeme
Laminat Parke Döşeme

Eğer yakın zamanda evinizde zemin kaplama olarak laminat parke montajının yapılmasını istiyorsanız model seçiminde bazı hususlara dikkat etmeniz gerekecek. Öncelikle laminat parke döşeme sistemlerinde artık çok sayıda farklı renk ve desen bulmak mümkün hale geldi. Bu yüzden model seçenekleri arasında keşfe çıkmadan nasıl bir model istediğinize kesin olarak karar vermeyin.

Eğer eviniz küçükse önerimiz açık renkleri seçmeniz olacak. Hem çizikleri hem de tozu göstermiyor olması da açık renk laminat parke döşeme sistemlerinin avantajları arasında yer alıyor. dayanıklılığına da dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Piyasada çok kaliteli ürünler olduğu gibi kalitesiz ürünler de mevcut. Ancak seçtiğiniz ürünün dayanıklılığının da yüksek olması gerekiyor.

Parke Rengi Mobilyanızla Uyumlu mu?

Seçtiğiniz ürünün hem duvarların rengine hem de mobilyalarınızın rengi ile uyumlu olmasına da özen göstermelisiniz. Bu arada parkenin kalınlığının da dikkatli şekilde seçilmesi gerektiğini unutmayın. Dünya genelinde parke kalınlığında 8 mm standart olarak kabul ediliyor. Ayrıca parke kilidinin de parke modeline göre üretilebildiğini belirtmemiz lazım. Nasıl bir kilit sisteminin bulunduğunu mutlaka araştırın.

Bu arada bakmanız gereken bir diğer husus da garanti süresi olacak. En düşük garanti süresinin 5 yıl olduğunu bilmenizde fayda var. Kaliteli üretimler yapan firmalar 25 yıla kadar uzayabilen farklı garanti süreleri sunabiliyor. Bu arada parkenin aşınma sınıfı yine dikkat etmeniz gereken bir diğer husus olarak karşınıza çıkacak. Evlerde ve işyerlerinde kullanılan parkelerin aşınma sınıfı farklı olabiliyor.

Modelleri incelemek için internetten de faydalanabilirsiniz. Online olarak farklı markaların ürün modellerini inceleyerek nasıl bir desen ya da renk istediğinize çok daha kolay şekilde karar verebilirsiniz. Hatta artık internet üzerinden sipariş de verilebiliyor. Siz de bu yöntemi tercih edebilirsiniz.