FloorpanLogo

En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri

En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri
En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri

Zemin döşemelerinde parkelerin kalitesi kadar renginin de önemli olduğunu belirtmek lazım. İnsanların parke seçimlerinde tercih ettikleri renkler zaman zaman değişkenlik gösterebiliyor. Son dönemde en çok tercih edilen laminat parke renkleri ise açık tonlar oluyor. Hem mekanın daha aydınlık görünmesi hem de küçük alanların daha geniş ve ferah görünmesi açık renkte parkelere olan ilginin artmasını sağladı.

Ayrıca çizilme riski karşısında açık renkli parkelerin çok daha avantajlı olduklarını belirtebiliriz. Dolayısıyla bu özelliği de en çok tercih edilen laminat parke renkleri arasında açık tonların olmasını beraberinde getiriyor. Tozlanma durumunda da sunduğu avantajdan söz etmek lazım. Koyu renkli parkeler tozu daha fazla belli ediyor. Ancak açık tonlar için aynı durum söz konusu değil.

Eskitme Parkelere İlgi Artıyor!

Son yıllarda mekanların dekorasyonlarında vintage akımının popülerlik kazanması ile beraber eskitme parkelere de olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Hem modern hem de klasik stili bir arada kullanmak isteyenler için bu parke desenleri harika bir seçenek olabiliyor. Vintage eskitme parkeler de kireç ve açık beyaz tonların daha fazla ilgi gördüğünden söz edebiliriz.

Son olarak doğal ahşap görünümünün de bir hayli ilgi gördüğü satış rakamlarına yansıyor. Laminat parke modellerine göz attığınızda ahşap dokusunun yoğun bir şekilde hissedildiği modellerin diğerlerine nazaran biraz daha yaygın şekilde kullanıldığı gözünüze çarpar.

Bu modeller en çok ofislerde ve çeşitli işletmelerde tercih ediliyor. Özellikle son yıllarda ön plana çıkan 3D ahşap efektleri ile dizayn edilen modellerin popülerlik kazandığını belirtebiliriz. Siz de yaşam alanlarınızı bu popüler desenlerle kaplayabilirsiniz. Artık çok daha kaliteli şekilde üretilen bu ürünlerin kullanım süreleri de epey uzadı. Her bütçeye uygun bir ürün bulmak da mümkün oluyor.