FloorpanLogo

Cafe Parke Modelleri

Cafe Parke Modelleri
Cafe Parke Modelleri

Gün boyunca oldukça yoğun bir insan trafiğine sahne olan cafelerde mekanın dekorasyonu büyük bir önem taşıyor. Hatta dekorasyona en fazla önem veren işletmelerin başında bu alanlar geliyor. Çünkü bu alanlarda insanlar kendilerini ne kadar huzurlu hissederse mekanda kalma olasılıkları da o kadar artıyor. İşte bu durumda da devreye cafe parke modelleri giriyor.

Öncelikle cafe gibi alanlarda kullanılan parke modellerine göz attığınızda açık renklerin daha fazla tercih edildiğini fark edebilirsiniz. Bunun nedeni açık renklerin kullanıldıkları alanlarda daha ferah bir atmosfer yaratıyor olmasıdır. İnsanların kendilerini daha ferah ve rahat bir atmosferde hissetmeleri için açık renkler bu tür alanların adeta imdadına yetişiyor.

Hangi İşletmelerde Hangi Parke Modelleri Tercih Ediliyor?

Desen bakımından da tercihler genellikle sade olanlardan yana değil. Şık bir desen seçimi yapılıyor ve bu sayede mekanın temizliğinin daha fazla ön plana çıkması sağlanıyor. Çünkü sade olan tasarımlar desenlerin vurgulandığı modeller kadar dikkat çekmiyor. İnsanların mekanın temizliğini görmesini sağlamak adına ahşap dokusunun vurgulandığı desenlerden yardım alınıyor.

Bu arada son yıllarda ahşap dokusundan uzak, farklı desenlerin kullanıldığı laminat parke modellerinin de sıklıkla tercih edilmeye başlandığını belirtmek gerekir. Kum ya da beton görünümlü gibi farklı desenler mekanda kullanılacak olan dekorasyon ile birebir örtüşebiliyor. Mekan sahibi de elbette tercihini bu özel desenlerden yana kullanıyor.

Sadece desen değil, kaç numara ile kodlanmış bir parke modelinin seçildiğine de dikkat edilmesi gerekir. İnsan trafiğinin yoğun olduğu bir cafe için mutlaka 31 ila 33 arasında bir numara ile kodlanmış laminat parkelerin tercih edilmesi lazım. Bu sayede parkelerin dayanıklılığı da bu işletmeler için çok daha uygun olacaktır. Bu ürünlere online sipariş sitemizde keyifle göz atabilirsiniz.